Ellenőrzési lista használt babakocsikhoz
1, Babakocsi tartozékleltár
Megvan-e a babakocsihoz tartozó minden felszerelés? Ellenőrizd le, hogy van-e hozzá lábzsák, bevásárlóháló, táska, napernyő vagy naptető.
2, Babakocsi állapotfelmérés
Legszembetűnőbb a huzat állapota. Ellenőrizd le, hogy levehető-e. Ez abból a szempontból lényeges, hogy ki tudd mosni, ha esetleg bekoszolódna. Azokat a típusokat részesítsd előnyben, ahol a szövetet a babakocsi szétszedése nélkül le tudod szedni.
3, Babakocsi kerekek
A kerekek kopottságát az egyenes tolásnál látod a leginkább. Árulkodó jel, ha nyekereg a kerék. Bolygókerekeknél leginkább a függőleges tengely állapotát nézd meg, hogy nem kotyog-e, mert ha laza, akkor tolás közben borzalmasan nehéz lesz egyenesen tartanod a babakocsit.
4, Babakocsi rugózás
Régebbi kétfunkciós és sportkocsiknál gyakori hibaforrás a fékek alatti rugók nyúlása, illetve törése. Ezt úgy tudod megnézni, hogy a jobb és bal oldalon megterheled a kocsit és ha könnyen le tudod valamelyik irányba nyomni, akkor valószínűleg el fog húzni a kocsi toláskor a puhább rugózású kerekek felé.
5, Babakocsi összecsukás
Nyisd ki és csukd össze többször a babakocsit és figyeld, hogy nem feszül-e vagy nem akad-e valahol illetve, hogy összecsukáskor szimmetrikus-e. Az asszimetria vázcsavarodásra utal, ami az útpadkára fel- és letoláskor vagy nem üzemszerű használat során keletkezhetett, pl két gyermek tolása vagy dögnehéz szatyrok ráaggatása.